IVD.RU
10.10.2019
0
1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок
Елегантність і комфорт: маленька квартира в дусі XIX століття
5
5
1
2
На 44 квадратних метрах архітекторам вдалося продумати всі важливі функціональні зони: кухню з зручною обідньою зоною, вітальні з розкладним диваном та ізольовану спальню за скляною перегородкою. А також вдихнути в маленький простір елементи класичного стилю, при цьому не перевантаживши його.
Власники цієї маленької квартири хотіли створити універсальний інтер’єр, який міг би сподобатися батькам (житло, що призначалося для них), і в той же час мав вигляд традиційного європейського дому. Потрібно було спроектувати студію, яка б об’єднала вітальню і кухню, передпокій, комору, спальні і санвузол з душовою відсіком, замінюючим ванну.
Перепланування
Квартира площею трохи більше 40 м2 в плані являла собою прямокутник, на одній стороні якого два великих вікна до підлоги. Внутрішніх несучих опор в цьому просторі не було. До однієї з бічних стін примикає невеликий відсік, призначений для комори.
Статус творів мистецтва тут, здається, знаходять не тільки панно і графічні постери, але і більш повсякденні предмети. Наприклад, круглі опуклі дзеркала, що створюють гру з перепадами масштабів і ніби зійшли зі старовинних картин.
Поруч із вхідними дверима спроектували передпокій, з якої через вузький коридор, минаючи ванну кімнату, можна пройти в житловий простір. Лівіше вхідного отвору — П-подібна композиція кухні з полубарным півостровом, замінив обідній стіл. Поблизу від вікна двері в комору. Праворуч входу з коридору — вітальня, з неї розсувні двостулкові двері веде в спальню.
Вітальню зонують від кухні-їдальні спинка дивана і відмінність підлогових покриттів. Колірна гамма і декор стелі, навпаки, зберігають єдність, що надає студії цілісність.
Зважаючи на малих габаритів квартири обідню зону з’єднали з кухонною. Полубарный півострів з зоною приготування їжі візуально об’єднує стільниця зі штучного каменю, під нею розташовуються висувний ящик і відсік, який закриває дверцята. Звіс стільниці з боку обідньої зони становить 35 см, щоб перебувати за столом було комфортно. Додаткові місця зберігання забезпечили в передпокої антресоль, а у ванній господарський відсік, його дверцята приховує пральну машину і полиці.
Витягнуте дзеркало в простінку між вікнами нагадує витончену обманку і додає відчуття легкості, як і прозора двері.
Ремонт
Нові перегородки звели з піноблоків, радіатори замінили на стилізовані вінтажні. Підлоги в житлових зонах облицювали паркетом, в інших — керамогранітної плитки. Перепади висоти стелі, обумовлені домовик системою канального кондиціювання, замаскували під балкову конструкцію за допомогою гіпсокартону. Між спальнею і вітальнею вбудували на металлокаркасе засклений портал з розсувними дверима. У ванній, крім душового відсіку, передбачили і технічний — для пральної машини і господарських речей, відокремивши його дверцятами, а в передпокої над нішею з канапкою спорудили антресоль.
Гладкі строгі фасади двох відтінків сірого кольору з ручками антрациту підкреслили виразність поліхромного фартуха, в тон якому підібрали посуд і кухонні аксесуари.
Дизайн
Продуманий сценарій планування і декор змінили маленький простір. Перегородки створили ті обриси приміщень, які дозволили зробити переміщення по інтер’єру цікавим, зручним, при цьому візуально розширивши кордони: тепер важко повірити, що тісні сусідські квартири мають ту ж площу. Зловити живий світ з великих вікон, оптично подовжити перспективи допомогли численні дзеркала і прозоре скло. На обох траєкторіях, що зв’язують вікна з віддаленими від них приміщеннями, немає глухих стін: з кухні-їдальні погляд ковзає крізь відкритий отвір аж до вхідних дверей (при цьому розмір передпокою збільшують дзеркальні двері шафи-купе), а з вітальні, минаючи скляний портал, — до шафи в спальні з дзеркальними від підлоги до стелі дверима.
Полубарние стільці підібрані дуже зручні — з широкими сидіннями і спинками, стійкі, з м’якою оббивкою.
Асоціації з європейськими інтер’єрами другої половини XIX століття викликають осьова симетрія композиції головної стіни вітальні, особливості приглушеною колірної гами, ордерний декор частини меблів, стилізовані під вінтажні дзеркала, світильники, високі плінтуси і профільовані двері, створили класичний контекст, властивий обстановці і дизайну квартир того часу.
Різьблене панно на дошці з лаковим покриттям нагадує китайську ширму, нарочито груба фактура надає йому виразності.
Не перевантажити інтер’єр яскравими акцентами, але створити виразний «театр» допомогли скло і дзеркала. Так, стіна, що відокремлює спальню від вітальні, майже суцільно засклена. Малюнок плетінь надає порталу та дверей схожість з оранжерейним вікном, а ялиновий відтінок стін і декор посилюють цю асоціацію. Штори, якими можна відокремити простір для сну від зони вітальні, вносять присмак сценічного дійства.
Графічні мініатюри і панно в спальні продовжують природне тему зображеннями птахів.
Сподобалася господині плитка для фартуха кухні поєднує в собі відтінки сірого, розбілений помаранчевого і фісташки. Вона задала колористику квартири. Відтінки зеленого і сірого (у який пофарбовані та міжкімнатні двері) превалюють, але спалахи оранжеватого проявляються і в посуді, оббивці пуфа поряд з диваном, текстилі, настінному килимовому візерунку плитки у ванній. Графічні мініатюри і панно в спальні продовжують природне тему зображеннями птахів.
Принтовані мініатюри із зображеннями птахів прикрасили стіни не тільки передпокої і вітальні, але також і ванни, яка придбала вигляд будуара. Нерегулярна кладка плитки з різних колекцій надала стіні схожість з декоративним панно.
Автори проекту архітектори Михайло Слобідський, Ольга Кузнєцова:
Квартира розташована в реновированном старому будинку. При скромних габаритах в приміщеннях досить високі стелі, але з-за канальної системи кондиціонування, якою обладнаний будинок, висота їх нерівномірна. Не хотілося втрачати відчуття більшого простору, яке створює висота стелі, тому в кухні-вітальні ми замаскували перепади висоти регулярними декоративними балками з гіпсокартону. Люки внутрішнього доступу знаходяться в спальні.
Диван у вітальні розкладний, з ортопедичним матрацом. Механізм дуже зручний, самораскладивающійся, подушки при цьому знімати не потрібно.
17фото
Вітальня
Вітальня
Вітальня
Кухня-їдальня
Кухня-їдальня
Кухня-їдальня
Кухня-їдальня
Кухня-їдальня
Спальня
Спальня
Спальня
Вид на спальню з вітальнею
Ванна кімната
Хол
Хол
Передпокій
Передпокій
Архітектор: Михайло Слобідський
Архітектор: Ольга Кузнєцова
Дивитися перепланування