Всі види покриття для підлоги умовно поділяються на три основні групи: кам’яні (сюди ж входить і кераміка), м’які (лінолеум, ковролін та ін) та дерев’яні (дошка, паркет). Вони відрізняються один від одного зовнішнім виглядом, довговічністю, ціною і рядом інших характеристик. До останньої групи («дерев’яної») відноситься і таке екзотичне підлогове покриття, як коркове, плюси і мінуси якого ми сьогодні розглянемо.
У деякому наближенні такий матеріал можна вважати різновидом паркету. Наявність в будинку пробкових підлог говорить про високий рівень достатку господарів, оскільки матеріал не з дешевих. Виготовляють її з кори коркового дерева, з її верхнього шару. Це – основа матеріалу, яка має комірчасту структуру. Верхнє оформлення (лицьова сторона) робиться як з самої пробки, так і шпоном різної деревини. Однак, щоб дати об’єктивну оцінку такому покриттю, слід ознайомитися з його перевагами і недоліками.
Зміст
- Переваги коркової підлоги
- Здатність до самовідновлення
- Великі можливості у виборі дизайнерських рішень і універсальність
- Недоліки покриття з пробки
Переваги коркової підлоги
- Мала вага матеріалу, простота монтажу
- При облаштуванні такої підлоги не потрібні ні спеціальний інструмент, ні послуги професіонала.
- Відмінні звукоізоляційні характеристики
- Підлогу добре «глушить» кроки, а скрипіти він точно ніколи не буде.
- Екологічна чистота
- Більш того, володіє високими бактерицидними властивостями.
- Добре зберігає тепло
Завдяки комірчастій структурі всередині матеріалу завжди присутні бульбашки повітря. Тому в теплій кімнаті така підлога не може бути холодним, як це часто буває з покриттям з дощок. Його температура така ж, як і у всьому приміщенні.
Пробкова підлога не накопичує статичної електрики — отже, не «збирає» пил. Такі підлоги не вимагають якихось спеціальних засобів по догляду. Їх достатньо або прибрати, або протерти вологою ганчіркою.
Ходьба по такій підлозі корисна для здоров’я — коркове покриття добре масажує підошви ніг і є відмінним амортизатором. Остання якість дуже корисно при «збої» в опорно-руховій системі.
Покриття не ковзає, тому вважається травмобезпечним.
Здатність до самовідновлення
Незважаючи на те, що пробка – матеріал м’який, на таку підлогу можна без побоювання ставити важкі предмети. Підлогу в цьому місці деформується, але після зняття навантаження прийме первісний вид. Однак підвищеного «точкового» тиску слід уникати. Під ніжки важкої меблів необхідно укладати підставки.
Великі можливості у виборі дизайнерських рішень і універсальність
Така підлога може імітувати різні породи дерева, натуральні матеріали (наприклад, пісковик). При цьому є пробка чорного і оранжевого кольорів.
Таке покриття можна використовувати в будь-якому приміщенні, навіть з підвищеною вологістю (наприклад, у ванній). Пробка абсолютно не вбирає воду. Навіть після прийому душу на нього можна безбоязно вставати, при цьому він буде теплим, на відміну від кахлю. Враховуючи його пружність, він буде неоціненним і на кухні. Впала на підлогу, посуд не розіб’ється. Чудово підходить для дитячих кімнат, так як малюки люблять возитися саме на підлозі.
Недоліки покриття з пробки
- не витримує грубих механічних впливів, легко пошкоджується. Для запобігання підвищеного зносу (стирання) або появи подряпин поверхню підлоги рекомендується покривати лаком (кращий силіконовий);
- не піддається ремонту, а циклювання представляє велику складність;
- на яскравому сонячному світлі поступово вигоряє. Тому в таких кімнатах слід вибирати світлі тони покриття;
- досить висока вартість.
підлога