Достоїнства і недоліки коркової підлоги, характеристики покриття

Достоїнства і недоліки коркової підлоги, характеристики покриття

Достоинства и недостатки пробкового пола, характеристики покрытияВсі види покриття для підлоги умовно поділяються на три основні групи: кам’яні (сюди ж входить і кераміка), м’які (лінолеум, ковролін та ін) та дерев’яні (дошка, паркет). Вони відрізняються один від одного зовнішнім виглядом, довговічністю, ціною і рядом інших характеристик. До останньої групи («дерев’яної») відноситься і таке екзотичне підлогове покриття, як коркове, плюси і мінуси якого ми сьогодні розглянемо.

У деякому наближенні такий матеріал можна вважати різновидом паркету. Наявність в будинку пробкових підлог говорить про високий рівень достатку господарів, оскільки матеріал не з дешевих. Виготовляють її з кори коркового дерева, з її верхнього шару. Це – основа матеріалу, яка має комірчасту структуру. Верхнє оформлення (лицьова сторона) робиться як з самої пробки, так і шпоном різної деревини. Однак, щоб дати об’єктивну оцінку такому покриттю, слід ознайомитися з його перевагами і недоліками.

Зміст

 1. Переваги коркової підлоги
 2. Здатність до самовідновлення
 3. Великі можливості у виборі дизайнерських рішень і універсальність
 4. Недоліки покриття з пробки

Переваги коркової підлоги

 • Мала вага матеріалу, простота монтажу
 • При облаштуванні такої підлоги не потрібні ні спеціальний інструмент, ні послуги професіонала.
 • Відмінні звукоізоляційні характеристики
 • Підлогу добре «глушить» кроки, а скрипіти він точно ніколи не буде.
 • Екологічна чистота
 • Більш того, володіє високими бактерицидними властивостями.
 • Добре зберігає тепло

Достоинства и недостатки пробкового пола, характеристики покрытия

Завдяки комірчастій структурі всередині матеріалу завжди присутні бульбашки повітря. Тому в теплій кімнаті така підлога не може бути холодним, як це часто буває з покриттям з дощок. Його температура така ж, як і у всьому приміщенні.

Пробкова підлога не накопичує статичної електрики — отже, не «збирає» пил. Такі підлоги не вимагають якихось спеціальних засобів по догляду. Їх достатньо або прибрати, або протерти вологою ганчіркою.

Ходьба по такій підлозі корисна для здоров’я — коркове покриття добре масажує підошви ніг і є відмінним амортизатором. Остання якість дуже корисно при «збої» в опорно-руховій системі.

Покриття не ковзає, тому вважається травмобезпечним.

Достоинства и недостатки пробкового пола, характеристики покрытия

Здатність до самовідновлення

Незважаючи на те, що пробка – матеріал м’який, на таку підлогу можна без побоювання ставити важкі предмети. Підлогу в цьому місці деформується, але після зняття навантаження прийме первісний вид. Однак підвищеного «точкового» тиску слід уникати. Під ніжки важкої меблів необхідно укладати підставки.

Великі можливості у виборі дизайнерських рішень і універсальність

Така підлога може імітувати різні породи дерева, натуральні матеріали (наприклад, пісковик). При цьому є пробка чорного і оранжевого кольорів.

Таке покриття можна використовувати в будь-якому приміщенні, навіть з підвищеною вологістю (наприклад, у ванній). Пробка абсолютно не вбирає воду. Навіть після прийому душу на нього можна безбоязно вставати, при цьому він буде теплим, на відміну від кахлю. Враховуючи його пружність, він буде неоціненним і на кухні. Впала на підлогу, посуд не розіб’ється. Чудово підходить для дитячих кімнат, так як малюки люблять возитися саме на підлозі.

Достоинства и недостатки пробкового пола, характеристики покрытия

Недоліки покриття з пробки

 • не витримує грубих механічних впливів, легко пошкоджується. Для запобігання підвищеного зносу (стирання) або появи подряпин поверхню підлоги рекомендується покривати лаком (кращий силіконовий);
 • не піддається ремонту, а циклювання представляє велику складність;
 • на яскравому сонячному світлі поступово вигоряє. Тому в таких кімнатах слід вибирати світлі тони покриття;
 • досить висока вартість.

підлога

Back to Top