Дитячі комоди з масиву дерева: красиво і практично

Дитячі комоди з масиву дерева: красиво і практично

2019-07-06
Автор: Odome
Поділитися: 

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • У чому переваги дитячих комодів з масиву дерева?
 • Які бувають види дитячих комодів з дерева?
 • Які існують форми і розміри дитячих комодів з масиву дерева?
 • З яких порід дерева виготовляють дитячі комоди?
 • Як вибирати дитячі комоди з масиву дерева?

У кімнаті, де живе дитина, рідко можна побачити порядок і чистоту. І, незважаючи на те, що Батьки старанно намагаються навчити своє чадо прибирати за собою речі, вдається їм це рідко. Справа в тому, що яким би красивим не був шафа, дитина ставиться до нього, як чогось суворого і повсякденного. Зовсім інша справа дитячі комоди з масиву дерева, які викликають подив і бажання частіше в нього заглядати. Оскільки такий предмет інтер’єру набридає дитині не так швидко, необхідно підійти до його вибору з усією відповідальністю. Про те, як це зробити, читайте в нашій статті.

Переваги дитячих комодів з масиву дерева

Купуючи дитячий комод, навчити дитину акуратності буде набагато простіше, і займе цей процес мінімум часу. Його невеликі розміри і цікавий зовнішній вигляд будуть постійно привертати увагу маленького члена сім’ї. Крім того, сучасні дитячі комоди мають фурнітуру найвищої якості, користуватися якою дуже приємно.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Зовні вони настільки цікаві, що привертають увагу дітей постійно. При виробництві дитячих комодів з масиву дерева фахівці опрацьовують кожну дрібницю для комфортного використання. У деяких випадках батьки навіть прибирають з кімнати інші подібні предмети, оскільки різні доповнення дозволяють розмістити всі речі.

Наявність в дитячій кімнаті комода завжди вважалося хорошим рішенням. При цьому такий сміливий крок дуже швидко перейняли люди в нашій країні і поліпшили тим самим інтер’єр.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Дитячий комод з масиву дерева володіє наступними плюсами:

 • досить місткі ящики, в які є можливість скласти об’ємні речі; як наслідок, комфортне користування меблями;

 • застосування абсолютно безпечного для дітей матеріалу;

 • надійність конструкції і довговічність;

 • функціональність.

Верхня поверхня комода може бути використана як пеленальний столик, підставка під дзеркало або інші необхідні в побуті предмети.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Читайте також: модні тенденції меблів: матеріали, кольори, стилі

Види дитячих комодів з масиву дерева за механізмом відкриття

При виборі дитячого комода з масиву дерева дуже важливо звернути увагу на систему відкриття:

 • Орне відкриття дверцят. Даний варіант є найпростішим і в той же час надійним. Тут кріплення дверцят здійснюється на бічні стінки за допомогою петель, а відкриваються вони назовні. При користуванні ними не можна допускати різких ривків або натисків.

 • Шухляда. Цей тип є найпопулярнішим серед дитячих комодів з масиву дерева. Для полегшення руху в даному випадку збоку кожного ящика є напрямні і ролики. Однак мінус їх в тому, що найменший перекіс по висоті призводить до застрявання. Варто відзначити, що моделі, у яких ціна вище, їх не мають. В даному випадку можливе повне виймання ящика.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

 • Відкидний тип, коли петлі розташовуються внизу дверцят. На додаток до них є бічні тримачі, що володіють регулюванням прикладається до них зусилля, а також фіксатором положення. Таким чином оформляються Обувниці і секретери.

Читайте також: дитяча в скандинавському стилі для дівчинки: казковий інтер’єр в атмосфері зимового чарівництва

Форми і розміри дитячих комодів з масиву дерева

Що стосується форми дитячих комодів з масиву дерева, то вони можуть бути стандартними, тобто на 4 ящика, або ж широкими і низькими або високими і вузькими. Якщо говорити про стандартні параметри, то вони практично завжди одні і ті ж:

 • Глибина знаходиться в діапазоні 40-45 см.

 • Ширина від 65 до 100 см.

 • Висота становить мінімум 75 см, максимум — 150 см.

В даному випадку розміри слід підбирати відповідно до площі дитячої кімнати. Якщо приміщення невелике, краще вибрати вузькі моделі, але з великою кількістю ящиків. Як правило, їх розміри становлять 55-60 см шириною і 100-150 висотою.

Для дитини більш зручними є низькі і широкі дитячі комоди з дерева, висотою не більше 80 см, оскільки він самостійно може взяти і прибрати необхідні іграшки та речі.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Що стосується пеленальних комодів з масиву дерева, то їх висота не повинна бути більше 100 см, Довжина-80 см, а глибина – 50 см.

Рекомендовані статті з даної теми:

 • Меблі з натурального дерева: як правильно вибрати
 • Розстановка меблів в будинку: варіанти, рекомендації, фото
 • Як зонувати кімнату: способи, правила, фото

Типи стільниць дитячих комодів

Стільниці теж слід приділити увагу, оскільки вона в даному випадку виконує відразу дві функції: є елементом дизайну і полицею. Для її виготовлення використовують, як правило, той же матеріал, з якого зроблений сам дитячий комод. Рідше вибирається контрастний колір. Що стосується форми, то вона може бути:

 • Пряма з рівними краями і збігається за розміром з комодом.

 • Виступаюча. В даному випадку вона трохи більше, ніж розміри самого каркаса.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

 • Фігурна форма, тобто повна відсутність гострих кутів. У деяких випадках присутній хвилеподібний передній край.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Для декорування дитячих комодів з масиву дерева, як правило, використовуються методи, що дозволяють захистити їх від подряпин і інших пошкоджень:

 • Полірування поверхні до гладкого стану і появи невеликого блиску.

 • Лакування. Вона дозволяє не тільки захистити поверхню, але і надати їй глянець, не приховавши природного малюнка.

 • Ручний розпис за допомогою лаків і емалі, призначених спеціально для меблів з дерева. Під час обробки поверхні для плавного переходу від одного кольору до іншого проводиться розтушовування кордонів.

 • Випал, який дозволяє бліду деревину зробити більш насиченою за кольором і виділити візерунок.

 • Обробка високими температурами (+200 … +300 °С). Після цього деревина стає більш міцною, щільною і стійкою по відношенню до вологи. В даному випадку відбувається зміна природного відтінку на кілька тонів.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Читайте також: Як вибрати Меблі для дитячої: рекомендації, фото

Кращі породи дерева для дитячих комодів

Як відомо, дитячі комоди, виготовлені з масиву дерева, володіють кращими характеристиками. Для цього використовують деревні щити. Існує два типи щитів:

 • Ті, що вирізаються з пласта дерева.

 • Склеєні з пластин дерева.

В даному випадку міцніше є другий варіант, оскільки деформація матеріалу практично виключається навіть при контакті з вологою і перепадах температур.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Деревина теж може бути різного сорту:

 • М’який. До неї відносяться липа, вільха, тик, ялина, сосна.

 • Середньої твердості. Це дуб, ясен, бук, клен, модрина, горіх.

 • Дуже тверді, наприклад, акація, самшит і деякі екзотичні породи.

При виборі матеріалу варто враховувати, що від твердості деревини залежить те, наскільки легко вона буде піддаватися обробці.

Тому варто більш детально розглянути властивості порід дерева по їх сорту:

 • Якщо взяти сосну, то, незважаючи на те, що вона досить м’яка, вологи вона зовсім не боїться, так само, як і нагрівання. Саме тому її часто використовують для обробки кухні. Що стосується зовнішнього вигляду, то сосна має фактурний малюнок теплого тону.

 • Досить міцним вважається масив дуба. Він має світло-жовтий колір, що наближається до білого. Іноді можна зустріти коричневу за кольором деревину або зелену. Найчастіше її використовують для виготовлення дитячих комодів масивних і важких моделей, які прослужать не один десяток років. Даний сорт деревини не боїться гниття і навантажень.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

 • Горіх відрізняється тим, що чим доросліше дерево, тим темніше деревина. Іноді вона стає майже чорною. Крім того, ця деревина володіє відмінними характеристиками, вона досить міцна і стійка до подряпин. Часто саме цей сорт використовують для різьблення. Варто відзначити, що якщо немає можливості придбати дорогу екзотичну деревину, горіх стане хорошою альтернативою.

 • Що стосується берези, то її зовсім не варто використовувати в якості основи для дитячих меблів, оскільки вона боїться високих температур і води. Деревина цієї породи сильно схильна до гниття і швидко псується. Як правило, вона використовується для виготовлення дощок, плити або шпону з імітацією іншого дерева. На окрему увагу заслуговує карельська береза, яка володіє унікальним, що нагадує мармур, малюнком.

 • Міцний, але, незважаючи на це, гнучкий бук. Однак разом з цим він є дуже примхливим і боїться води. Що стосується кольору, то в ньому присутній червоний відтінок, що має різну інтенсивність.

 • Ще один сорт деревини-це липа, яка має білий колір. Вона відрізняється тим, що без спеціального просочення з використанням антисептичних розчинів її використовувати не можна, оскільки вона дуже схильна до впливу патологічних мікроорганізмів.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Читайте також: меблі з масиву сосни: її види, особливості виготовлення, поради щодо вибору

Стилі та дизайн дитячих комодів з масиву дерева

Що стосується оформлення дитячих комодів з масиву дерева, то їх можна розділити на класичні, сучасні та етнічні.

1. Завжди в моді і користуються особливим попитом класичні моделі. Головні характеристики, які притаманні їм, — це строгі лінії, фурнітура, виконана з металу, наявність різьблених візерунків і оригінальна форма ніжок.

2. Не менш популярними є дитячі комоди з масиву дерева в стилі прованс. Вони ніби наповнені духом французької провінції, легкістю і світлом, тому на дитину буде надано виключно позитивний вплив. Незважаючи на те, що даний стиль прийнято називати сільським, в ньому присутня якась вишуканість.

Відмінними рисами даних моделей є округлені форми і вигнуті ніжки. Прямий корпус в поєднанні з опуклими ящиками надає фасаду форму хвилі. Що стосується декоративних елементів, то в даному випадку зазвичай це фурнітура і ручний розпис.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

3. Стиль кантрі є одним з основних сільських напрямків. Характерними особливостями є класичні геометричні форми з правильними контурами. В даному випадку деревина практично ніколи не обробляється. Не використовується навіть полірування, оскільки головним тут є натуральність і природність в поєднанні з теплими відтінками.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

4. Не менш прекрасним є стиль лофт, що відрізняється індустріально-грубуватим шиком. У ньому поєднуються віяння старого часу і сучасності. Дитячі комоди з масиву дерева, виконані в цьому стилі, відрізняються функціональністю і стильністю. Вони мають строгу форму з незвичайним дизайном.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Вироби з масиву дерева багато прикрашаються, оскільки матеріал дуже добре піддається художній обробці. Найчастіше використовується прорізна різьба для створення плоского малюнка і рельєфна – для об’ємного.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

До досить складного виду декорування і при цьому до самого мальовничого відноситься мозаїка, яка може складатися з декількох порід дерева різної фактури і відтінку.

Існує кілька видів:

 • Інкрустація, яка полягає у врізанні деталей малюнка в масив дерева.

 • Інтарсія. Для обробки використовується не основний вид деревини. Як правило, колір і фактура матеріалу значно відрізняється від базових.

 • Мозаїка блочного типу. Декорування базової площини заздалегідь підготовленими однотипними блоками, склеєними з окремих шматочків. Робота проводиться за принципом Укладання паркету.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Якщо перераховувати всі відомі способи декорування дитячих меблів, то робити це можна нескінченно. До них також відноситься гравірування, випалювання, точіння, фігурна фреза, тиснення і рашування. Однак це досить специфічні методи, які використовуються не так часто. Найчастіше застосовуються такі способи, які в першу чергу призначені для захисту дерева, а вже потім для додання привабливості. До них варто віднести:

 • Вощіння.

 • Випалення.

 • Моріння.

 • Відбілювання.

 • Полірування.

 • Фарбування.

 • Лакування.

Читайте також: Як облаштувати дитячу кімнату: варіанти інтер’єру, ідеї, поради, фото

Додаткове оснащення дитячих комодів з масиву дерева

Для того щоб дитячий комод з масиву дерева став ще більш функціональним, його можна доповнити стелажем або столиком. Зручним варіантом є поєднання його з шафою. Особливо це актуально для тих дітей, які ходять в школу. Буде де розкласти підручники, шкільне приладдя і повісити шкільну форму.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Якщо дитячий комод стоїть в кімнаті, де знаходиться новонароджена дитина, її можна оснастити пеленальним столом, на якому можна переодягнути дитину. Безпека в даному випадку забезпечується наявністю спеціальних бортиків.

Деякі дитячі комоди доповнені знімними ванночками з системою зливу, а також полками для зберігання різних гігієнічних засобів.

Читайте також: Інтер’єр дитячої в бежевих тонах: рекомендації з оформлення

Як вибирати дитячі комоди з масиву дерева

Коли постає питання про покупку дитячого комода з масиву дерева, перше на що звертають увагу покупці, – це дизайн. Однак щоб покупка була практичною і служила якомога довше, слід звернути увагу на наступні параметри:

 • деревина, з якої виготовлений комод (кожен вид має свої експлуатаційні характеристики і термін служби);

 • розмір і форма, які залежать від кількості вільного простору в кімнаті і зовнішнього вигляду розташованої в ній меблів;

 • розмір ящиків і їх кількість.

Перш ніж купувати ту чи іншу модель дитячого комода, потрібно перевірити з’єднувальні перегородки на міцність, функціонування механізмів, а також надійність фурнітури, тобто всі кріплення.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Звичайно ж, особливу увагу слід приділити безпеці і якості меблів. Для її виготовлення повинні застосовуватися виключно безпечні матеріали. Крім того, меблі повинні бути міцними і зносостійкими. Щоб уникнути різних травм дитячі комоди з масиву дерева нерідко мають кромку з ПВХ і округлу фурнітуру.

При виборі не варто віддавати перевагу моделям, у яких є скляні вставки або елементи, які дитина може легко відірвати і затягнути в рот. Комод і його доповнення, наприклад, стелаж, дитячий пеленальний стіл або органайзер, повинні бути стійкими, а ніжки мати протиковзкі насадки. Якщо це модель на коліщатках, то у них обов’язково повинні бути фіксатори.

При наявності пеленального столика в кімнаті, поверхня його повинна бути такою, щоб матрацик не ковзав по ній. Краще якщо на ньому будуть спеціальні липучки для фіксації, ремені або зав’язки. Що стосується ящиків, то вони повинні висуватися без докладання особливих зусиль і не створювати шуму.

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Читайте також: Інтер’єр дитячої в світлих тонах: ТОП-ідеї оформлення

Ще більше фото дитячих комодів з масиву дерева

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Детские комоды из массива дерева: красиво и практично

Чому 90 % клієнтів рекомендують нас своїм друзям

 • «Odome» — це поєднання сучасної класики і наймодніших віянь.

Ми уважно стежимо за новинками в світі дизайну інтер’єрів і виготовляємо меблі відповідно до найсвіжіших трендів. Те, що ви побачите на Міланській виставці в квітні, вже восени можна буде знайти в асортименті нашого магазину.

Меблі від компанії «Odome» залишається актуальною і не виходить з моди довгі роки. Нашим клієнтам не доводиться регулярно оновлювати інтер’єр. Досить додати нові елементи або поміняти місцями модулі (наприклад, якщо мова про навісних віталень).

 • Меблі з натурального дерева.

Наша продукція екологічна і безпечна, завдяки використовуваним у виробництві натуральним матеріалам. Ви і Ваші близькі неодмінно оціните нашу турботу про ваше здоров’я. А приємний аромат і енергетика натурального дерева в квартирі наповнять її атмосферою затишку і спокою.

 • Широкий асортимент продукції.

У нас ви знайдете меблі для вітальні, спальні, холу, дитячої, а також зможете підібрати предмети, що доповнюють інтер’єр.

Готове інтер’єрне рішення заощадить Ваш час. Більш того, з нами вам не доведеться витрачати гроші на Послуги дизайнерів. Наші фахівці з радістю складуть план розстановки меблів, який буде відповідати всім вашим вимогам.

 • Комфорт кожен день.

При виготовленні меблів «Odome» використовує тільки кращу і сучасну фурнітуру. Вам не потрібно докладати зусиль, щоб відкрити або закрити ящик або дверцята. Механізми австрійського виробництва забезпечать відсутність дратівливих звуків.

Крім того, внутрішня частина ящиків оббита якісної велюрової тканиною, завдяки чому ви зможете дбайливо зберігати ваші особисті речі.

 • Гідна якість за оптимальною ціною.

Ми виробляємо меблі на партнерських фабриках в Росії і в Білорусі, тому готові запропонувати нашим покупцям найбільш доступні ціни.

Подумайте, чи готові ви переплачувати за меблі зарубіжного виробництва. На наших підприємствах виробляються меблі такого всесвітньо відомого бренду, як IKEA, в якості виробів якого не доводиться сумніватися.

З нами ви не переплачуєте за бренд, а отримуєте відмінну якість за розумні гроші.

 • Наявність На складі більшості позицій з нашого асортименту.

Це означає, що зробивши замовлення сьогодні, вже через пару днів ви отримаєте меблі з доставкою додому. Вам не доведеться перебувати в томливому очікуванні довгі тижні.

 • Компанія «Odome» вже 15 років успішно працює на ринку.

Ми представляємо федеральну мережу, що випускає меблі під декількома брендами (Odome, Велідж, Лофт). Продукція компанії користується великим попитом, що дозволяє нам розширювати виробництво навіть у кризу. До нас повертаються, нас рекомендують друзям.

Якісне постпродажне обслуговування та надання гарантії — ще дві безперечні переваги співпраці з компанією «Odome»!

ПОВЕРНУТИСЯ ДО СПИСКУ СТАТЕЙ

Back to Top