Дискретна відеокарта: що це таке?

Дискретна відеокарта: що це таке?

Дискретная видеокарта: что это такое?

Для початку давайте згадаємо, що таке відеокарта — це пристрій, що перетворює графічний образ, що зберігається як вміст пам’яті комп’ютера (або самого адаптера), у форму, придатну для подальшого виведення на екран монітора.

У комп’ютерах або ноутбуках обов’язково використовується відеокарта, адже, як ми з’ясували вище, вона необхідна для виводу зображення на екран. Але не всі користувачі знають, що існує два види відеокарт — дискретна та інтегрована. Що це означає?

Інтегрована відеокарта — це пристрій, яке вбудоване в процесор або чіпсет материнської плати. Мінус полягає в тому, що оновити (замінити) такий відеоадаптер неможливо — тільки разом з процесором або ж материнською платою.

Дискретная видеокарта: что это такое?

Дискретна відеокарта — це відеокарта на окремій платі, яка встановлюється в окремий слот материнської плати і купується за додаткові кошти, наприклад, якщо ви збираєте комп’ютер самостійно.

Дискретная видеокарта: что это такое?

Багато процесори, які випускаються у даний час, оснащені інтегрованою графікою і в цьому є свій плюс — якщо ви не плануєте найближчим часом грати в якусь потужну іграшку або використовувати графічні редактори, то цілком вистачить і такої відеокарти.

Що стосується ноутбуків, то в них, в залежності від призначення моделі, так само часто встановлюють вбудовану відеокарту в цілях здешевлення виробництва і зниження шумів.

До речі, варто відзначити, що між вбудованою і дискретною відеокартою користувач може легко переключитися в будь-який момент, причому для цього навіть не потрібно перезавантажувати комп’ютер.

Дискретна відеокарта або інтегрована: що краще?

Кожен з цих двох відеоадаптерів має свої плюси. Що краще в даному випадку — вирішувати тільки вам.

Плюси дискретних відеокарт:

  • Відмінна продуктивність. Наприклад, якщо ви хочете пограти в якусь потужну іграшку, яка тільки що вийшла, на максимальних налаштуваннях, то у випадку з вбудованою відеокартою зробити це навряд чи вийде. А ось з дискретною — будь ласка. Правда, вартість такого відеоадаптера легко переступає позначку у кілька десятків тисяч рублів і це не межа.
  • Дискретну відеокарту завжди можна замінити на іншу. У випадку з ПК достатньо лише зняти кришку системного блоку і вийняти прилад із слота.
  • Дискретні відеокарти підтримують роботу з декількома моніторами. Вбудовані відеокарти таке рішення підтримують не завжди.
  • Нарешті, ви можете використовувати кілька дискретних відеокарт одночасно в межах одного комп’ютера.

Плюси інтегрованих відеокарт:

  • Істотна економія на вартості комп’ютера, оскільки, як ми з’ясували вище, дискретна відеокарта може коштувати дорожче самого комп’ютера в зборі.
  • Практично повна відсутність шуму безпосередньо від інтегрованої відеокарти. Це пов’язано з тим, що вона не вимагає установки додаткового кулера.
  • Економія на електроспоживанні. Це важливо для власників ноутбуків, які воліють працювати не від мережі, а від акумулятора.
Back to Top