Бітумна мастика для гідроізоляції — види, розрахунок і застосування

Бітумна мастика для гідроізоляції — види, розрахунок і застосування

Зводиться з любов’ю будинок, потребує захисту, і, насамперед, від вологи. Від якості гідроізоляції безпосередньо залежить, як довго прослужать фундамент і дах. Серед усього розмаїття сучасних матеріалів є один, що забезпечує герметичну безшовну захист від води навіть у важкодоступних місцях і на складних поверхнях за доступною ціною — це бітумна мастика.

В наші дні бітумна мастика – «коктейль» з натурального бітуму (одного з продуктів нафтопереробки) і синтетичних компонентів-модифікаторів, що підвищують термін служби покриття, зчеплення з поверхнею та зручність нанесення. Вона придатна не тільки для гідроізоляції поверхонь з цегли, бетону і дерева, але для шпаклівки нерівностей, заповнення тріщин, приклеювання руберойду, мембрани. Мастика має такі очевидні переваги, як висока еластичність, здатність утримуватися практично на будь-яких поверхнях, відсутність тріщин і розломів довгий час, несприйнятливість до агресивних впливів середовища.

Битумная мастика для гидроизоляции — виды, расчет и применение

Зміст

  1. Види мастик
  2. Розрахунок кількості
  3. Гідроізоляція за допомогою мастики

Види мастик

Сучасні мастики різних виробників, маючи в основі бітум, відрізняються властивостями і складом добавок. Основні групи:

  • мастики бітумні – традиційний недорогий матеріал,
  • мастики резинобитумные – покриття з підвищеною еластичністю і стійкістю до зовнішніх впливів,
  • мастики бітумно-емульсійні – призначені для попередньої обробки поверхонь перед гідроізоляцією, також називаються «праймерами» (про них можна прочитати тут), відрізняються більш рідкої консистенції,
  • мастики бітумно-полімерні з’єднання з добавками з штучного каучуку, пластифікаторів, розчинників, підвищують термін служби і якість покриття.

За способом нанесення мастики поділяються на холодні і гарячі. Для покриття гарячою мастикою потрібно її попередній розігрів газовим пальником або в спеціальному баку, перевага холодних мастик в тому, що вони не вимагають цієї времязатратной та небезпечної операції. Однак розігріті мастики швидше і глибше проникають в пори оброблюваного матеріалу, їх можна рекомендувати в тих випадках, коли необхідна підвищена захист і доступне обладнання для нагріву.

Розрізняють одно — і двокомпонентні мастики. Перші вже повністю готові до нанесення, їх необхідно тільки ретельно перемішати безпосередньо перед використанням. Другі вимагають додавання активного складу, після чого починають швидко тверднути. Перевага двокомпонентних мастик в довшому терміні зберігання – понад року, в той час, як для однокомпонентних він істотно менше.

Бітумна мастика, призначена безпосередньо для гідроізоляції, у своєму складі має герметик, який після застигання утворює щільний захисний шар. Також до неї можуть входити антисептики і гербіциди для додаткового захисту будівлі від цвілі.

На вітчизняному ринку найбільшою популярністю користується бітумна мастика російських виробників, а також італійські та польські склади.

Розрахунок кількості

Купуючи бітумну мастику, варто взяти до уваги, що її витрата сильно варіюється від марки, виробника і, головне, від матеріалу і пористості поверхні. У середньому, він становить 250 г/м. кв. Наноситься мастика для поліпшення гідроізоляції в два шари. Перед покупкою слід уточнити, необхідно попереднє застосування праймера під мастику, а також додаткове її розведення розчинниками.

Битумная мастика для гидроизоляции — виды, расчет и применение

Гідроізоляція за допомогою мастики

Наноситься бітумна мастика досить просто без використання спеціального обладнання. Попередньо поверхню ретельно очищається від сміття і пилу, повністю просушується, хоча зараз зустрічаються мастики, якими дозволяється покривати вологу поверхню. Мастику можна укладати на старе бітумне покриття, якщо воно зберегло цілісність, металеві конструкції зі слідами іржі. Небезпечні для цілісності мастичної гідроізоляції гострі виступаючі краї і межі, тому перед роботою необхідно переконатися в їх відсутність і видалити всі гострі виступи.

При необхідності, заздалегідь наносять 1-2 шару грунтовки або праймера з допомогою валика, кисті або розпилювача.

Для холодної мастики досить широкої плоскої кисті або валика, або широкого шпателя для більш густих сумішей. Можна наносити мастику наливом з подальшим розрівнюванням, головне, стежити за рівномірною товщиною покриття. Шари повинні бути цільними, смуги повинні розташовуватися паралельно один одному. Якщо мастика наноситься на вертикальну поверхню, то робиться це знизу вгору.

Битумная мастика для гидроизоляции — виды, расчет и применение

Зовнішня гідроізоляція фундаменту і підвалу виконується нанесенням 2-4 шарів бітумної мастики загальною товщиною від 2 до 6 см із зміцненням армуючої сіткою. Товщина покриття залежить від глибини залягання фундаменту і рівня грунтових вод. Для стін достатньо 2-х шарів. Новий шар мастики наносять лише після повного висихання попереднього. Час висихання залежить від складу засобу, температури і вологості навколишнього середовища. Висохлий шар перестає липнути до рук. Порушення цього правила може призвести до відшарування або погіршення зчеплення мастики з поверхнею.

Правильно нанесена мастика захистить фундамент, підвал, стіни та дах на 20-50 років.

гідроізоляція

Back to Top