Білий цемент – новинка на вітчизняному будівельному ринку, хоча у світі на його частку припадає близько 15% всього виробленого цементу. Як і сірий, він проводиться з клінкеру, тільки особливого – малозалізистого. Також до складу входять гіпс, діатоміт та інші добавки, що надають білизну цього будівельного матеріалу. Завдяки кольору, білий цемент – універсальний матеріал для будівельних і оздоблювальних робіт.
Зміст
- Вибір матеріалу
- Характеристики
- Застосування
- Тонкощі роботи
Вибір матеріалу
Білий цемент виробляється декількох марок: М300, М400, М500 і М600, якість яких розрізняється також, як і у звичайного цементу. Залежно від ступеня білизни він підрозділяється на 3 сорти:
- I сорт білизна вище 80%,
- II сорт – вище 75%
- III сорт – не вище 70%.
Великі виробники випускають ультрабелый цемент, білизна якого понад 90%.
Для приготування сумішей на основі білого цементу замість звичайного піску і щебеню використовують білу мармурову крихту і пісок з пониженим вмістом заліза без домішок глини та мулу. При приготуванні бетону води беруть не більше 40%-50% від ваги сухої суміші, ретельно стежачи за її чистотою.
Ціна на білий цемент вище, це і визначає його використання, в основному, в оздоблювальних роботах. Найкращим якістю славиться матеріал датського виробництва, за ним слідують матеріали з Словаччини, Туреччини та Індії. Російські виробники лише починають випуск білого цементу, тому якість поки не завжди стабільно, зате ціна відчутно нижче імпортних аналогів.
Характеристики
Європейські та північноамериканські будівельники вже давно користуються його перевагами. Серед них:
- висока міцність і довговічність, так як клінкер, з якого проводиться цей цемент, більш твердий,
- швидке затвердіння через домішки гіпсу, за 15 годин твердне на 65%,
- стійкість до корозії і атмосферних впливів завдяки низькому вмісту лугів,
- морозостійкість,
- висока агдезия з іншими будівельними матеріалами,
- можливість фарбування в різні кольори, в тому числі і яскраві і пастельні, високі естетичні якості матеріалу.
Суміші з білим цементом дають велику усадку, ніж зі звичайним.
Застосування
З допомогою білого цементу можна створити нетривіальні архітектурні композиції і декорувати вже існуючі. Сфера застосування цього матеріалу велика:
- виробництво сухих сумішей для виготовлення розчинів для оздоблювальних робіт, штукатурки, затирки швів,
- виготовлення сумішей для декоративного оздоблення будівель підвищеної міцності, вони застосовуються там, де звичайна штукатурка гарантовано дасть тріщини,
- виробництво білого бетону для будівництва і збірних залізобетонних конструкцій (балконів, сходів, огорож),
- виливок бордюрів та тротуарної плитки, в тому числі і кольоровий,
- виготовлення штучного каменю та фасадної плитки,
- виробництво білого облицювальної цегли,
- скульптурні композиції і деталі інтер’єру (барельєфи, колони, фонтани).
Тонкощі роботи
- Всі інструменти і пристосування для роботи з білим цементом і приготування бетону з нього повинні бути абсолютно чистими, без слідів іржі, інакше на свіжій поверхні залишаться брудні патьоки.
- Всю арматуру покривають бетоном шаром близько 3 см, щоб її не пошкодила корозія, так як іржаві патьоки сильно вбираються в поверхню білого бетону. Виступаючі частини повинні бути добре ізольовані від вологи.
Білий цемент коштує дорожче, і робота з ним вимагає більшої акуратності, але його плюси як будівельного матеріалу і широкі декоративні можливості з лишком перекривають ці недоліки.
цемент