7 найдорожчих помилок в ремонті на думку дизайнера

7 найдорожчих помилок в ремонті на думку дизайнера

IVD.RU

16.10.2019

1

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

7 найдорожчих помилок в ремонті на думку дизайнера
4
5
1
3
1

Взятися за технічно складний проект без допомоги фахівців, купити дешеві матеріали і не врахувати правила перепланування — Сергій Лашин, дизайнер та керівник дизайн-студії Vproekte, ділиться своїм досвідом з читачами ivd.ru.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Робота в стилі White Nature. Дизайн-студія Vproekte

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Адже всі ми протягом життя щось неодноразово міняємо у власному житлі. Елементарно замінюємо старі предмети побуту на нові меблі, аксесуари, техніку, предмети декору. І хоча б один раз повністю оновлюємо житловий простір. Купівля окремого предмета інтер’єру може бути невеликим вкладенням, але капітальний ремонт — це завжди дорога інвестиція, де ряд допущених помилок може коштувати часу, зіпсованих відносин з сусідами, великих грошей і навіть самого житла.

1 Робити технічно складний ремонт без дизайн-проекту

З простим косметичним ремонтом ви можете впоратися самостійно, але технічно складна реалізація обов’язково повинна супроводжуватися дизайн-проектом – з планувальними рішеннями простору, візуалізацією, будівельними кресленнями, робочою документацією, відомостями. Це перестраховка потрібна для того, щоб зберегти ваші вкладення.

Без планувального рішення

Планувальне рішення включає в себе креслення, що відображають правильне планування стін і загальну ергономіку простору, у вас можуть бути помилки в площах, у розмірах, монтажу та демонтажу перегородок, розташування меблів, зонуванні простору і т. п.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Планувальне рішення квартири

Поширені помилки планування

 • Порушені пропорції простору і проблеми з габаритами меблів. Ви замовите меблі, а вона буде занадто громіздкою і виглядати неестетично, з’їдати простір, випирати з кута, загороджувати важливу деталь або частина кімнати. Що ще гірше — вона просто не встане на місце, яке ви відвели.
 • Не враховані перепади висот. Тоді перегородка не встане разом з дверима, доведеться вдруге демонтувати і перегородку, і купувати двері нових розмірів.
 • Не продумано розташування розеток і електровиводів, інженерних кабелів, проводів, шлангів, сантехнічних труб і багато чого іншого, що в підсумку призведе до демонтажу разом з чистовими матеріалами.
 • Розетки можуть виявитися посередині кімнати, вони зіпсують зовнішній вигляд інтер’єру і зроблять незручним побут. З-за неправильного розташування електровиводів може не працювати витяжка або плита, доведеться переносити або розбирати кухню, ще гірше — різати меблі. Може бути недостатня кількість мокрих зон, якщо ви забудете про підводку раковини або пральної машини і не зможете згодом їх поставити.

Без візуалізації

Візуалізація — це фінальна 3D-картинка інтер’єру. Без неї будуть проблеми з розумінням загальної геометрії простору, поєднанням стилістичних, колірних і світлових рішень, вибором техніки і меблів.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Робота в стилі Gold Accent

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Помилки ремонту без візуалізації

 • Купити окремо дорогий диван, люстри, предмети декору, які в одному просторі з геометрії і колірним рішенням будуть не сумісні.
 • У невеликому просторі перестаратися з дзеркалами і відбиваючими поверхнями, чому воно візуально стане менше, і там психологічно буде не комфортно перебувати.
 • Не продумати сценарії освітлення приміщення буде тьмяним через брак світла, освітлення буде жовтим і псувати інтер’єр.

Без робочої документації

В папку робочої документації входять будівельні креслення з докладними планами, схемами електрики, сантехніки, окремими розгортками кожного елемента приміщення із зазначенням характеристик будівельних і оздоблювальних матеріалів. Без цього будівельно-ремонтна бригада буде робити все, що їй заманеться.

Чим загрожує робота без документації

 • Помилки в інженерії — водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції, кондиціонування, електрика, сантехніка і т. п.
 • Постійні переробки в процесі роботи.
 • Збільшення бюджету ремонту.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Робота в стилі Black Nature

Без відомостей

Відомості ремонту — це документи із загальним переліком всіх позицією і найменувань, присутніх в дизайн-проекті.

Помилки ремонту без відомостей

 • Ви можете купити більше оздоблювальних матеріалів, ніж необхідно, промахнутися з кольором.
 • Купити менше оздоблювальних матеріалів, і не мати можливості їх докупити.
 • Помилитися з артикулами матеріалів і не мати можливості їх повернути.

2 Працювати з некомпетентними фахівцями

Навряд чи ви будете робити складний ремонт власними руками, швидше за все наймете виконроба з будівельною бригадою, інженерів та інших фахівців. Важливо, щоб вони були компетентні в своїй області, і у вас була можливість перевірити факти, що підтверджують їх професіоналізм. У професіоналів повинні бути документи, освіта, ліцензії, практичний досвід, рекомендації та багато іншого.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Робота в стилі Gold Accent

До чого призведе робота з некомпетентними фахівцями

 • Дизайнер створить вам дизайн-проект з красивим інтер’єром, але тільки на картинці, який неможливо буде втілити в реальності.
 • Будівельно-ремонтна бригада з неписьменним виконробом буде безвідповідально ставитися до роботи і погано виконає чорнові і чистові роботи. У вас можуть бути неякісні матеріали для оздоблення, неправильно зроблений демонтаж і монтаж різних конструкцій, будь-які технічні проблеми, які в підсумку призведуть до переробок і переплат.
 • Інженери допустять помилки в інженерних комунікаціях. У вас будуть проблеми з кондиціонуванням, вентиляцією, електропостачанням, опаленням, водопостачанням та багатьом іншим.
 • Вузькопрофільні фахівці зроблять погану звукоізоляцію стін і стелі, зіпсують мозаїку на декоративної стіни або плитку на каміні.

Прикро, коли ви купили дорогі оздоблювальні матеріали (плитка, паркет, дерево, шпалери, фарбу), а в ході ремонту їх зовнішній вигляд якимось чином зіпсувався. Наприклад, між паркетними дошками дуже видно стикувальні шви, стіни і стеля пофарбовані з розводами, у ванній не сходиться малюнок на дорогих слэбах керамограніта.

Вам доведеться все це демонтувати, знову переробляти, перефарбовувати. Викинути на смітник використані будівельні та оздоблювальні матеріали і купити нові. От тільки не факт, що всі вони опиняться в наявності. Тому робота з некомпетентними фахівцями може стати дуже дорогою помилкою.

3 Відмовлятися від послуг авторського нагляду

Ви впевнені, що знаєте всі етапи і технології будівельно-ремонтного процесу? Розбираєтеся в якості будівельних і оздоблювальних матеріалів і зможете самостійно проконтролювати роботу будівельної бригади, інженерів, постачальників меблів?

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Робота в стилі Black Nature

Що означає відмову від авторського нагляду

 • Ви будете самостійно спілкуватися і контролювати дії всіх підрядників, задіяних у будівельно-ремонтному процесі.
 • Стежити за тим, щоб дизайн-проект вийшов таким, яким він був задуманий — без змін та відхилень.
 • Контролювати чорнову і чистову обробку: як вам вирівняють стіни або підлогу, яка плитка і яким способом буде покладена на кухні та у ванній кімнаті, як встановлять сантехніку, проведуть комунікації та електрику і т. п.
 • Доведеться бути присутніми на кожному важливому етапі роботи — перед выкрасами стін, стелі, установкою чого-небудь.
 • Контролювати і не піддаватися на маніпуляції підрядників та постачальників.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Сергій Лашин, керівник дизайн-студії Vproekte:

Випадок з практики. Клієнти купили чотирикімнатну квартиру, замовили дизайн-проект, але вирішили зайнятися реалізацією самостійно. До початку ремонтних робіт вони піддалися на маніпуляції менеджерів меблів (обіцянки акцій і бонусів) і замовили дорогу італійську кухню за $ 40 000. Розміри взяли з проекту зі схвалення виконроба. Поки кухню виготовляли, вони вирішили додати спліт-систему в стелі, якої спочатку не було. Підняли стяжку підлоги в 2 рази для прокладки дренажу від величезного акваріума у вітальні. Про висоті кухні ніхто не згадав, і коли вона прийшла, просто не встала на місце. Довелося вибирати: відмовлятися від дорогої спліт-системи, яка була вже прокладено, пиляти шафи дорогої італійської меблів або збивати стяжку і відмовлятися від дренажу акваріума.Вибрали останній варіант, але виникла нова проблема – замовники не хотіли перепадів висот і подіумів, тому довелося знімати всю підлогу в квартирі разом з теплими підлогами і класти нову, але не таку об’ємну. З авторським наглядом всього цього можна було уникнути. У результаті клієнти отримали більше 2-х місяців простою в ремонті, понад 150 викинутих мішків цементу і сміття, незаплановані витрати в розмірі $ 4 000, зіпсовані відносини з усіма сусідами і власне зіпсований настрій.

4 Не врахувати стандарти перепланування житлового простору

Є певні законодавчі нормативи і стандарти перепланування приміщень, якщо ви про них не знаєте або просто не враховуєте, наслідки можуть бути сумними. Важливо сказати про двох важливих моментах.

1. Зносити стіни і перегородки без офіційного погодження

По-перше, це небезпечно. Ви можете заподіяти незручності сусідам і зруйнувати конструкцію житлового будинку. По-друге, якщо про це дізнається інспекція, вас змусять заплатити не тільки штраф, але і повернути все назад. Ви заплатите за це потрійну ціну.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Сергій Лашин, керівник дизайн-студії Vproekte:

Випадок з практики. Клієнт купив квартиру площею 100 кв. м і зніс там всі стіни, в тому числі несучі. Органи ЖКГ та інспекція дізналися про це, було судовий розгляд, за рішенням якого власник позбувся квартири.

2. Розташовувати інженерні системи та комунікації в недозволених місцях

В житловому будинку все спроектовано так, що в певних місцях проведені каналізація, водопровідні труби, опалення, газ. Тому серйозні маніпуляції з переплануванням зон кухні, ванної і туалетної кімнати заборонені. Навіть незначні рішення повинні бути добре продуманими.

Що не можна робити

 • Утеплити балкон і вивести туди комунікації, потім повертати все назад.
 • Встановити унітаз в зоні кухні — поруч з вікном і балконом. З імовірністю 100% він протече і затопить приміщення, причому не тільки ваше. Будете робити новий ремонт собі і сусідам.
 • Розмістити полотенцесушитель далеко від теплою труби, він з часом також потече, затопить вашу квартиру і сусідів.
 • Розташувати сантехнічні прилади далеко від стояка. У вас будуть постійні збої в роботі зливу унітазу, засмічення ванни і раковини.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Сергій Лашин, керівник дизайн-студії Vproekte:

Випадок з практики. Клієнти зробили чистову обробку, поставили раковину, підвели труби, каналізація але і злив були настільки далеко, що сама раковина видавала всю воду назад. Щоб усунути цю проблему, довелося розбирати стіни разом з чистової обробкою.

5 Економити на електриці, сантехніці і чорнових матеріалах

Купівля бюджетних і неякісних предметів та матеріалів — не настільки очевидна, але важлива помилка, з якої випливає безліч негативних наслідків.

Чим обернеться економія

 • Дешеві труби і шланги швидко почнуть гнити, засмічувати і в кращому випадку зіпсують вам сантехніку, в гіршому — потечуть. Їх доведеться міняти і демонтувати чистову обробку.
 • На дешевій сантехніці будуть швидко утворюватися сколи, тріщини, нальоти, іржа або вона буде постійно текти. Іноді безневинний, але неякісний гігієнічний душ в туалеті стає самою справжньою головним болем. Він періодично підтікає і з часом псує плитку на підлозі.
 • Заощадити на електрощиті протипожежної безпеки, який оберігає від коротких замикань і електричних перенапруг, означає піддати ваш будинок небезпеки.
 • Якщо встановити електрощиток, але при цьому купити бюджетні і легко займисті електроприлади (кабельні дроти, розетки, вимикачі, перехідники), то при замиканні електрощиток відключить подачу електрики, але сам предмет вже буде горіти, а вогонь перекинеться на інші області у вашому домі.
 • Навіть неякісні клеї та різні герметики (рідкі цвяхи, монтажна піна, силіконовий герметик, шпалерний і плитковий клей) здатні заподіяти незручності. Особливо якщо використовувати їх з дорогими оздоблювальними матеріалами. Вони не будуть триматися: наприклад, плитка відійде і впаде прямо у ванну, раковину або на підлогу, залишивши сколи або тріщини.
 • Дешеві матеріали для утеплення балкона — мінеральна вата або пеноплекс — не будуть проводити тепло. Вам доведеться демонтувати зовнішню обробку балкона, аж до каркаса з гіпсокартону, і утеплювати його заново.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Робота в стилі Black Nature

6 Придбати дорогу обробку і меблі без консультації фахівця

Помилка також не явна, але досить поширена в практиці. Здавалося б нічого страшного, все зрозуміло, немає потреби звертатися за допомогою, і тим не менш можуть виникнути проблеми.

Поширені помилки і наслідки

 • Зробити замовлення в перевіреному інтернет-магазині з доставкою не отримати своє замовлення і втратити гроші.
 • Купити бракований товар і навіть не підозрювати про це.
 • Замовити меблі, але при цьому помилитися з вимірами або комплектацією. Меблі прийде і не встане, її доведеться різати або відправляти назад.
 • Вибрати і замовити меблі, спираючись на зразки фасадів маленького розміру або візуалізацію. При природних розмірах колір і фактура можуть відрізнятися. Меблі прийде і не сподобається, а гроші вам повернути не зможуть.
 • Купити фарбу для стін за кольором і артикулу і не перевірити її, тобто не зробити попередні выкрасы. В реальності на стінах вона може виглядати значно темніше або світліше і не збігтися з квітами меблів і підлогового покриття.

7 самых дорогих ошибок в ремонте по мнению дизайнера

Робота в стилі White Nature

7 Придумати технічно не реалізовані рішення

Бувають випадки, коли ваше бажання створити що-небудь в інтер’єрі може бути неможливо або важко здійснити технічно.

Приклади важких рішень

 • Зробити красиві кессонірованним стелі з дерева або каменю. Це рішення неможливо реалізувати, так як натяжна стеля з гіпсокартону, який буде служити кріпленням, не витримає ваги самого матеріалу — важких панелей — та вони просто впадуть.
 • Встановити стіни з гіпсокартону і повісити на них полки, стелажі, шафи. У підсумку ви зіткнетеся з тим, що не зможете нічого повісити, так як стіни зроблені з пустотілої матеріалу, який не витримає тягар.
 • Покласти на підлогу красиві і дорогі слеби керамограніта, але не врахувати при цьому підводні камені при розтині старих підлог.
 • Об’єднати кухню з житловим простором, де в процесі можуть виникнути складнощі з перенесенням, погодженнями та проведенням комунікацій.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу і надання фото для статті дизайнера Сергія Лашина і студію Vproekte.

Back to Top