3 питання і відповіді про те, як правильно перевозити холодильник

3 питання і відповіді про те, як правильно перевозити холодильник

IVD.RU

19.10.2019

1

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Розповідаємо, як правильно упакувати прилад, перевезти лежачи, стоячи і на якому боці його розташовувати при транспортуванні.

3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

ShutterStock

3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

Найбільш правильним рішенням для перевезення великогабаритної техніки буде звернення до компанії, яка спеціалізується на вантажних перевезеннях. Але звертатися до такої фірмі хочеться не завжди. Наприклад, планується переїзд на дачу. Перевезення важкого і великого вантажу на кілька десятків або сотень кілометрів може вилитися в кругленьку суму, яку, звичайно ж, шкода. І тим більше це не раціонально, якщо потрібно транспортувати техніку, що була в експлуатації. Тому в таких випадках нам часто доводиться обходитися власними силами. Розповідаємо, як перевозити холодильник, щоб його не зіпсувати.

Все про правильну транспортування холодильника

  1. Як упакувати
  2. В якому положенні везти
  3. На якому боці

1. Як упакувати холодильник для перевезення?

Обладнання необхідно ретельно упакувати. З холодильного і морозильного відділень виймають всі полки і взагалі всі незакріплені деталі. Потім необхідно надійно зафіксувати усі дверцята, щоб вони не відкривалися в процесі транспортування. Зробити це можна за допомогою будівельного скотчу. Подумайте про те, як ви організуєте захист корпусу та двері від подряпин і інших випадкових пошкоджень. В ідеалі весь корпус ретельно обмотується захисною плівкою в кілька шарів, як валізу в багажному відділенні аеропорту (плівка надійно вирішує і проблему розкриття дверцят при транспортуванні). Важливо, щоб упаковка була досить міцна сама по собі, щоб прилад з неї не вислизнув при перенесенні.

3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

Instagram @ bahianoreno

Краще всього перевозити холодильники в їх рідній упаковці. Але не забувайте надійно їх зміцнювати.

2. В якому положенні перевозити?

Як правильно перевозити холодильник: лежачи або стоячи? Фахівці наполягають на вертикальному положенні. Справа в тому, що в конструкції цього пристрою є компресор, чутливий до бічної трясці. До нього приєднані дві трубки, по яких рухається теплоносій (фреон): по трубці з одного боку, він потрапляє в компресор, а через іншу — надходить з компресорного вузла на випарник. Компресор спроектований таким чином, що коли корпус холодильної установки знаходиться у вертикальному положенні, масло, що знаходиться в компресорному сайті, не може потрапити ні в одну з трубок, скільки б його корпус не вібрував і не трусився. А ось якщо покласти прилад на бік і добре потрясти, то масло може потрапити в ці трубки. І якщо масло потрапить по трубках у випарник, воно там загусне, обладнання може вийти з ладу (або, у всякому разі, сильно знизиться ефективність його роботи).

3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

Instagram @Batemans Bay Betta Living Home

Перед перевезенням пристрій потрібно прикріпити до бортах вантажного автомобіля з допомогою затяжних ременів.

Як перевозити холодильник в машині лежачи, якщо вертикальна транспортування неможливе? Необхідно ретельно вивчити конструкцію компресорного агрегату і схему розташування підвідної і відводить трубок. Для цього техніку включають на деякий час, а потім перевіряють, яка з трубок більш холодна — вона і буде вхідний трубкою, якою фреон надходить у компресор з випарника.

Перевозити холодильник лежачи можна тільки в такому становищі, коли вихідна трубка буде знаходитися зверху компресора.

В такому випадку, якщо масло і затече у вхідну трубку, при включенні воно буде затягнуте назад в компресор загальним потоком фреону. І нічого страшного не станеться. Якщо масло потрапить у вихідну трубку, можуть бути серйозні неприємності.

Тому ж, до речі, рекомендується не включати устаткування відразу після перевезення. Дайте маслу відстоятися, щоб воно повернулося в компресор. Чим довше буде ця пауза перед включенням, тим краще.

3. На якому боці перевозити холодильник?

Отже, як правильно перевезти холодильник так, щоб його не зіпсувати? Ні за яких обставин не слід при перевезенні класти прилад на спинку або на дверцята. Якщо пристрій буде лежати на задній стінці, то при перевезенні ви майже напевно пошкодите випарник, досить тендітну деталь. Що після цього станеться з фреоном? Швидше за все, він випарується з системи охолодження через тріщини випарника раз і назавжди. Перевезення на дверцятах загрожує ушкодженнями цієї самої дверцята. Мало того, що подряпини і вм’ятини навряд чи сильно прикрасять корпус, пошкодження дверцят, навіть непомітний оку вигин, може привести до істотної втрати герметичності холодильної камери. А це призводить, як мінімум, до помітного зниження ефективності роботи. Простіше кажучи — морозити буде гірше, і ніяка система ноу фрост не допоможе.

3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

Instagram @fridges_of_slough_county

Невеликі холодильники можна перевезти і під місткою легковій машині. З моделями side-by-side такий номер не пройде.

І ще. У більшості моделей компресор — досить масивний агрегат — кріпиться до корпусу на пружинах, щоб компенсувати вібрацію. При перевезенні на боці і сильній трясці пружини можуть не витримати, зіскочити, компресор може вдаритися об корпус. Тому деякі виробники рекомендують додаткове кріплення компресора для транспортування, наприклад, за допомогою спеціальних фіксуючих болтів (подібна система використовується для фіксації барабана в пральних машинах). Тому забезпечте зберігання фіксаційних болтів після покупки і розпакування техніки, вони можуть стати в нагоді надалі. Якщо ж фіксують механізми не передбачені, постарайтеся самостійно зафіксувати компресор як можна більш надійно. Підкладіть під нього шматок дерева або пінопласту, обмотайте будівельним скотчем, в загальному, знедвижте як можна краще.

Якщо ви перевозите холодильник при переїзді з квартири на квартиру в межах одного міста, вам необхідно чітко спланувати і продумати маршрут переміщення вантажу, особливо якщо це стосується об’ємних моделей типу Side-by-Side. Такі гіганти пройдуть далеко не в кожну двері, помістяться тільки у вантажному ліфті. Та й не на всякій сходах з ними вийде розвернутися. Тому перевірте і переконайтеся, що техніка скрізь проходить по ширині і висоті, і у вас вистачить сил, щоб переміщати її з місця на місце без сторонньої допомоги.

3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

Instagram @antje738

Не забувайте, що вантажно-розвантажувальні роботи теж вимагають акуратності і певних зусиль.

3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

Олександр Крюченков, провідний продакт-менеджер Candy і Hoover, компанія Haier Europe

За всіма правилами холодильник під час перевезення і перенесення повинен залишатися у вертикальному положенні. Після транспортування, перед першим включенням, холодильник повинен відстоятися від 6 до 12 годин. У крайньому разі (але не бажано), холодильник доводиться транспортувати в лежачому положенні. В цьому випадку прилад слід перевозити тільки на правому боці. Після такої транспортування пристрій має відстоюватися не менше 12 годин перед першим включенням. Завантажувати продукти слід через 24 години після першого включення.

  • 3 вопроса и ответа о том, как правильно перевозить холодильник

    Техніка

    Як правильно розморозити холодильник: докладна інструкція та поради

Back to Top