Ізоспан З – інструкція з гідро-пароізоляції перекриттів, покрівлі та підлоги

Ізоспан З – інструкція з гідро-пароізоляції перекриттів, покрівлі та підлоги

Изоспан С – инструкция по гидро-пароизоляции перекрытий, кровли и полаІзоспан С — це будівельний матеріал, який служить для створення гідро — і пароізоляційних шарів. За своїм складом це на 100% поліпропілен (ламіноване полотно підвищеної щільності). Спектр його використання досить широкий. Тому слід розглянути більш докладно інструкцію по застосуванню «Ізоспан З» в різних ситуаціях, що ми й зробимо в цій статті.

Зміст

  1. Похила покрівля (не утеплена)
  2. Горищне перекриття
  3. Утеплена покрівля
  4. Бетонна підлога
  5. Рекомендації по застосуванню

Похила покрівля (не утеплена)

Полотнища матеріалу можуть укладатися як безпосередньо на дошки покриття, так і на обрешітку. Потрібно знати, що гладка сторона повинна «дивитися» назовні. Монтаж починається знизу, причому верхні ряди повинні накладатися на нижні з «перехлестом» не менше 15 див. Якщо полотно монтується (по горизонталі) як продовження попереднього, то «нахлест» повинен складати не менше 20 див.

Схема укладання: покрівля + «Ізоспан З» + дощатий настил.

Горищне перекриття

При використанні в якості шару пароізоляції матеріал розкладається зверху утеплювача, гладкою стороною вниз. Напрям – поперек балок. Кріплення проводиться дерев’яними рейками. Якщо для утеплення застосовується керамзит (засипка) або мінвата, то на чорнову підлогу спочатку лягає «Ізоспан С» (гладкою стороною вгору). Після цього – утеплювач + шар «Изоспана».

Схема укладання: підлога + «Ізоспан З» + утеплювач + рейки + балка.

Изоспан С – инструкция по гидро-пароизоляции перекрытий, кровли и пола

Утеплена покрівля

«Ізоспан З» служить для створення шару пароізоляції незалежно від матеріалу покрівельного покриття. Він захищає утеплювач від насичення вологою і монтується всередині споруди. Матеріал повинен щільно прилягати до шару утеплювача. При установці оздоблювальних матеріалів зсередини («фінішна» оздоблення) між ними і «Изоспаном З» повинна бути відстань не менше 4 див. Це так званий «вентиляційний зазор». Особливо важливе дотримання цієї вимоги в приміщеннях з надмірною вологістю.

Бетонна підлога

Монтаж проводиться на бетонну поверхню, гладкою стороною вниз. Зверху (для вирівнювання) облаштовується стяжка.

Схема укладання: бетонна підлога + цементна стяжка + «Ізоспан З» +«фінішне покриття.

Изоспан С – инструкция по гидро-пароизоляции перекрытий, кровли и пола

Рекомендації по застосуванню

  • якість ізоляції залежить від надійності стиків між полотнами. Значить, цьому питанню потрібно приділити більше уваги. Для їх герметизації часто застосовують стрічку «Ізоспан FL». Місця сполучення матеріалу та елементів конструкції будівлі покривають стрічкою «Ізоспан Sl». Якщо немає стрічки «Ізоспан», то необхідно використовувати інший матеріал, заздалегідь проконсультувавшись з фахівцем. Потрібно розуміти, що після закінчення всього комплексу робіт що-то виправити буде неможливо, так як ці стики будуть всередині «бутерброда»;
  • для закріплення матеріалу використовуються цвяхи (оцинковані) або будівельний степлер;
  • якщо «фінішне покриття – вагонка (панелі, фанера), то «Ізоспан З» кріпиться вертикальними дерев’яними рейками. Попередньо вони повинні бути оброблені антисептичними складами. Якщо зовнішня обробка робиться з гіпсокартону, то застосовуються профілі (оцинковані);
  • при монтажі «Изоспана З» він завжди повинен бути звернений гладкою стороною до утеплительному матеріалу (якщо він використовується).

гідроізоляція утеплювачі

Back to Top