Інтер’єр дитячої в теплих тонах: рекомендації з оформлення від дизайнерів і психологів

Інтер’єр дитячої в теплих тонах: рекомендації з оформлення від дизайнерів і психологів

2019-07-18
Автор: Odome
Поділитися: 

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • З чого слід починати вибір кольору для дитячої згідно порад дизайнерів
 • Для яких психологічних типів і віків дітей підходять теплі тони
 • Які бувають теплі кольори і в чому їх особливості
 • Як оформити дитячу в теплих жовтих тонах
 • Які стилі підходять дитячої в теплих тонах

Підбір колірної гами для кімнати дитини-питання завжди актуальне. Кожен батько прагне дати своїм дітям найкраще і корисне. Житло для малюка має бути красивим, затишним і одночасно з цим – практичним і багатофункціональним. Тому, щоб правильно облаштувати інтер’єр дитячої в теплих тонах, потрібно врахувати певні нюанси, про які ми і розповімо в нашій статті.

З чого починати вибір кольору для дитячої: поради дизайнерів

Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

Займаючись облаштуванням житла для малюка, неодмінно необхідно дізнатися побажання майбутнього господаря кімнати. І не просто поцікавитися його точкою зору, а й врахувати її при оформленні.

Світлі тони стін і шпалер оптимальні для дитячої. Вони не кидаються в очі, заспокоюють. Крім того, в такому приміщенні набагато затишніше, особливо після того, як його доповнять яскравими деталями інтер’єру.

Не рекомендується вибирати для оформлення дитячої білий колір і всі відтінки сірого і чорного. Дитині потрібні позитивні переживання, а ахроматична гамма буде служити причиною постійного психічної напруги. Якщо все-таки хочеться використовувати саме ці відтінки, то можна спробувати з їх допомогою виділити якусь одну зону в кімнаті або вдатися до цих кольорів при декоруванні.

Небажано застосовувати строкаті, що не підходять один до одного кольору. Особливо це правило важливо дотримуватися для житла енергійного малюка, так як яскравий колір і так збуджує психіку. Оптимально вибрати два відповідних тони і розбавити їх білим, який візуально розширює простір, робить його більш світлим і як ніби наповненим повітрям.

Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

Якщо ви організуєте інтер’єр дитячої в теплих тонах без попередньої підготовки, то ідеальним варіантом буде вибір кольору по фото. Так, можна просто переглянути різні знімки в Інтернеті і підібрати відповідний колір. Крім того, зараз існує багато спеціалізованих програм, які за короткий час створять цікаву колірну гамму для ваших приміщень. За допомогою таких додатків можна оновити або урізноманітнити колірні рішення в уже готових дитячих.

Нагадуємо, що не можна створювати дизайн дитячої з контрастних строкатих тонів, тому що дитина не зможе заспокоїтися і відпочити в такому приміщенні. Оптимально поєднувати в кімнаті для дитини пастельні і яскраві відтінки.

Читайте також: модні тенденції меблів: матеріали, кольори, стилі

Психологія кольору для інтер’єру дитячої

Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

Психологія кольору вивчає, яким чином основні кольори співвідносяться і впливають на характер людини. Існує чотири типи темпераменту, і якщо ви придивитеся, то досить скоро визначте, до якого типу відноситься ваш малюк. Це дуже цінна інформація, адже знаючи особливості особистості, можна ідеально вибрати відповідні кольорові гами. Правильно оформлений інтер’єр дитячої кімнати в теплих тонах буде благотворно впливати на розвиток і настрій малюка.

 • Якщо ваш малюк меланхолік, то він володіє підвищеною емоційністю і болючою реакцією на подразники ззовні. Таку дитину краще поселити в дитячу, декоровану в приглушено-м’яких сірих кольорах, поєднуючи з жовтими і коричневими тонами. Щоб підвищити активність меланхоліка, необхідно включити в колірну палітру кімнати кілька яскравих деталей.
 • Якщо малюк флегматик, тоді кращими квітами для його дитячої будуть червоний і помаранчевий. Як другорядного відтінку можна вибрати зеленуватий. Ця палітра буде допомагати дитині залишатися бадьорим, активним і впевненим у собі.Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов
 • Дитині-сангвініку ідеально підійде оформлення кімнати в фіолетових тонах. Такі діти непосидючі і енергійні, схильні до частої зміни настрою, тому основним потрібно зробити приглушений, розбавлений білим бузковий тон. Нечисленні інтенсивні фіолетові деталі розміщуються вже на цьому приглушеному тлі.
 • Нестримних і запальних холериків зможуть заспокоїти сині, блакитні і зелені тони. Секрет їх заспокійливого ефекту в тому, що це природні натуральні кольори.

Педагогічна концепція Рудольфа Штейнера говорить про те, що колірні переваги залежать від вікового періоду. Улюблені відтінки можуть допомогти малюкові відчути захист і затишок. У зв’язку з цим назріває питання про необхідність щороку перефарбовувати стіни дитячої або переклеювати шпалери.

Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

Якщо фінансові можливості і наявність вільного часу батьків дозволяють, то чому б і ні? Хоча є більш просте рішення цієї проблеми. Можна поступово додавати в інтер’єр дитячої в теплих тонах деталі з квітами, відповідними віковому періоду:

 • Червоний і яскравий рожевий підійдуть дітям в шести-семирічному віці.
 • Морквяний люблять восьмирічки.
 • Яскраво-жовтий підійде дітям дев’яти років.Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов
 • Зелені деталі додають в 10-12 років.
 • Для підлітків 13-14 років актуальні блакитні акценти.
 • Темно-синій колір люблять діти в 15-16 років.
 • У 17 років актуальним стає фіолетовий.

Читайте також: дитяча в скандинавському стилі для дівчинки: казковий інтер’єр в атмосфері зимового чарівництва

Детальніше про теплі тони для дитячої

 • Червоний колір в дитячій кімнаті.
 • Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

  Червоний викликає неоднозначні асоціації. З одного боку він символізує міць, впевненість в собі, а з іншого боку – це і символ ворожості, агресії. Щоб уникнути негативного впливу цього кольору, використовувати його потрібно в невеликих обсягах. При правильній розстановці акцентів, він буде тонізувати апатичного малюка, підстьобне його розумові здібності. Головне — не перестаратися з яскравими червоними деталями, інакше дитині в такому приміщенні буде важко заснути і заспокоїтися.

 • Помаранчевий колір в дитячій кімнаті.
 • Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

  Цей колір чудово підходить в дитячу, так як позитивно впливає на творчі здібності, впевненість в собі, збільшує запас енергії і навіть добре позначається на травній системі. Але, звичайно, у використанні цього кольору теж потрібно почуття міри. Надлишок помаранчевого буде втомлювати психіку дитини, викличе втому і дискомфорт. Саме тому його необхідно врівноважувати іншими кольорами, наприклад, білим.

 • Жовтий колір в дитячій кімнаті.
 • Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

  Доведено, що жовта гамма позитивно впливає на мозкову діяльність, сприяє творчій активності, покращує самопочуття. Але такі відтінки протипоказані неспокійним дітям і хлопцям з частою зміною емоційних станів. Таким малюкам слід оформляти інтер’єр дитячої не в теплих тонах, а, навпаки, в більш холодних.

 • Рожевий колір в дитячій кімнаті.
 • Таке романтичне оформлення точно сподобається кожній дівчинці і підніме їй настрій. Рожевий не робить негативного впливу на дитячу психіку, навпаки, заспокоює і знімає напругу. Правда, вважається, що надлишок цього відтінку може зробити маленьку красуню надмірно примхливою і зніженою.

 • Коричневий колір в дитячій кімнаті.
 • Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

  Однозначно не найпопулярніший відтінок для житла дитини. Але якщо згадати, що коричневий – колір дерева, то картина змінюється. Використання деревини допоможе створити затишок і подарувати маленькому господареві відчуття безпеки. Щоб темний відтінок не пригнічував, потрібно просто додати білих і різнокольорових деталей:

 • Маленькому гардемарину можна зробити дитячу в морському стилі, відтворюючи в декорі дизайн корабельної каюти. Відтворити таку тематику допоможе використання деревини і біло-блакитних тканин.
 • Ще одна улюблена тема для оформлення кімнати хлопчика-піратська. В цьому випадку до морського стилю потрібно додати золотистих деталей, декору з льону і джуту.
 • Оформлення в жанрі вестерну припаде до смаку маленьким авантюристам. Для створення атмосфери Дикого Заходу можна використовувати елементи яскраво-червоного кольору, картаті тканини, деталі зі шкіри, замші і джинси.
 • При виборі інтер’єру дитячої в теплих тонах також буде дуже цікава тема. Зелені відтінки будуть красиво поєднуватися з пісочними, бежевими і коричневими відтінками. Доповнити дизайн можна елементами леопардових, тигрових та інших тварин забарвлень.
 • Дівчаткам-підліткам припаде до душі стиль кантрі. Створити його можна, використовуючи відтінки світлої деревини, квіткові забарвлення, мережива і оборки при виборі тканин.
 • Хлопчикові-підлітку може сподобатися дизайн в стилі старої Англії. Підберіть деталі із зображеними на них лондонськими пам’ятками (наприклад, із зображенням Тауера, туристичного червоного автобуса або телефонної будки).

Рекомендовані статті з даної теми:

 • Меблі з натурального дерева: як правильно вибрати
 • Розстановка меблів в будинку: варіанти, рекомендації, фото
 • Як зонувати кімнату: способи, правила, фото

Дизайн дитячої в теплих жовтих тонах: нюанси і фото

Жовтий любимо багатьма малюками, адже цей веселий і життєрадісний колір символізує сонячні промені і тепло, які так люблять діти. Використовуючи близькі до сонячного тону фарби, вийде зробити дуже комфортний і привабливий клімат в дитячій. Таке колірне рішення активізує мозкову активність, сприятиме розвитку творчого потенціалу. Сонячна кімната буде позитивно впливати на психіку дитини, покращувати самопочуття, створювати заряд бадьорості та енергії.

Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

 • Поєднання кольорів.
 • Головна умова використання будь-якого яскравого відтінку і жовтого в тому числі — не перестаратися. Занадто строкате наповнення кімнати буде нервувати дитину і не дасть йому розслабитися і відпочити. Якщо ж інтер’єр дитячої в теплих жовтих тонах виконаний гармонійно, то він буде викликати тільки позитивні емоції, а не турбувати малюка.

  Підказки по поєднанню теплих відтінків з іншими квітами:

  — З Небесним — це традиційне поєднання для дитячої. Можна пограти з відтінками цього кольору, використовуючи, наприклад, смарагдовий і колір бірюзи.

  — З зеленим — це найбільш гармонійна комбінація. Вона не турбує і не набридає, хоча і є досить строкатою. Натуральні відтінки рослинності пом’якшують соковитість і насиченість жовтого. Для більш гармонійного поєднання рекомендується використовувати спокійні тони-наприклад, прованський, салатовий, м’ятний. Таке поєднання подарує комфорт, спокій, чистоту і гарний настрій.

  — З морквяним — не дратує, виглядає красиво і динамічно, але його кількість в інтер’єрі дитячої в теплих тонах потрібно мінімізувати. Оптимально замінити такий відтінок цегляним, що допоможе створити в приміщенні цікаву атмосферу.

  — Зі світло-фіолетовим-романтична комбінація кольорів, зазвичай використовується для декору дівочих кімнат. Пристосувати таку дитячу для юнака можливо за допомогою відповідних елементів декору.

  — З сірим-це ласкаве і м’яке з’єднання кольорів оптимально для кімнати немовляти і малюка постарше. Злегка просвічують тони гармонійно поєднуються при різному світлі.

  — З темно-коричневим-ідеально поєднується шоколадний гарнітур і жовті поверхні, можна доповнити декор яскравими деталями.

  Приємно для ока використання різних тонів жовтого. У цього кольору багато різновидів і відтінків – від соковитого золотистого до прохолодного лимонно-жовтого. Тому гармонійні поєднання до інтер’єру дитячої в теплих тонах підібрати дуже просто, тільки потрібно обов’язково брати до уваги, на якій стороні будинку будуть знаходитися вікна кімнати.

  Якщо майже весь день у вікна світить сонце, краще вибирати для оформлення холоднуваті відтінки жовтого. В кімнати з тіньової сторони будинку добре підійдуть концентровані відтінки.

  Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

 • Оздоблення основних поверхонь.
 • Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

  При оздобленні базових площин (стін, настилу, стелі) радимо віддати перевагу некричащим відтінкам жовтого. Якщо основний тон буде занадто яскравим, на ньому загубляться інші деталі дизайну, в кімнаті стане психологічно важко перебувати.

  Відповідні кольори для основних поверхонь:

  — жовтувато-коричневий (колір гірчиці);

  — шафранний;

  — колір золота інків;

  — колір кукурудзи;

  — грушевий.

За допомогою жовтого можна здійснювати зонування, позначати межі приміщення. Область сну рекомендується робити в прохолодних відтінках, які будуть сприяти відпочинку і відновленню. Строкаті відтінки підійдуть для зони ігор і розваг.

Читайте також: Як вибрати Меблі для дитячої: рекомендації, фото

Ідеальні стилі для дитячої в теплих тонах

 • Дитяча в стилі прованс.
 • Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

  Це досить популярний стиль для інтер’єру дитячої в теплих тонах-погляньте на фото кімнат, створених у французькому стилі, і ви точно не залишитеся байдужими. Найчастіше таку манеру оформлення приміщення вибирають для юних панянок. Прованська манера дизайну передбачає використання пастельних тонів, орнаментів з квітами, ажурних легких тканин. Загальний настрій стилю-романтика і ніжність. У такій повній повітря кімнаті комфортно розважатися, вчитися і спати.

 • Дитяча в стилі лофт.
 • Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

  Такій кімнаті притаманні міські риси: стіни без прикрас і декору (стилізація під плиткову або кам’яне облицювання), стельові планки, залізні лампи на підставках або стримані стельові світильники, шпалери з фотографіями на міську тематику, аскетична меблювання. Ці деталі покликані зробити обстановку нарочито невимушеною.

  Такий стиль добре підійде для дитячої енергійного хлопчика.

 • Дитяча в класичному стилі.
 • Интерьер детской в теплых тонах: рекомендации по оформлению от дизайнеров и психологов

  М’які ласкаві кремові тони, спадаючі хвилями штори, деталі кольору золота і срібла, вишукані візерунки, красиві меблі з елементами різьблення. Кожен малюк в такій кімнаті відчує себе героєм казки.

Читайте також: Як облаштувати дитячу кімнату: варіанти інтер’єру, ідеї, поради, фото

Чому 90 % клієнтів рекомендують нас своїм друзям

 • «Odome» — це найактуальніші інтер’єрні рішення.

Ми уважно стежимо за новинками в світі дизайну інтер’єрів і виготовляємо меблі відповідно до найсвіжіших трендів. Те, що ви побачите на Міланській виставці в квітні, вже восени можна буде знайти в асортименті нашого магазину. Меблі від компанії «Odome» залишається актуальною довгі роки. Нашим клієнтам не доводиться регулярно оновлювати інтер’єр. Досить додати нові елементи або поміняти місцями модулі (наприклад, якщо мова про навісних віталень).

 • Меблі з натурального дерева.

Ми виготовляємо меблі тільки з натурального дерева і використовуємо екологічно чисті матеріали (Фарби і лаки на водній основі). Продукція компанії «Odome» екологічна і безпечна для здоров’я вас і ваших близьких.

 • Широкий асортимент.

У нас ви знайдете меблі для вітальні, спальні, холу, дитячої, а також зможете підібрати предмети, що доповнюють інтер’єр.

Готове інтер’єрне рішення заощадить Ваш час. Більш того, з нами вам не доведеться витрачати гроші на Послуги дизайнерів. Наші фахівці з радістю складуть план розстановки меблів, який буде відповідати всім вашим вимогам.

 • Зручність і комфорт – кожен день.

При виготовленні меблів «Odome» використовується фурнітура європейського виробництва. Вам не потрібно докладати зусиль, щоб відкрити або закрити ящик або дверцята. Механізми австрійського виробництва забезпечать відсутність дратівливих звуків.

 • Гідна якість за оптимальною ціною.

Меблі «Odome» виробляється на партнерських фабриках Білорусії, що дозволяє нам утримувати ціни на свою продукцію в 2 рази нижче європейських аналогів.

З нами ви не переплачуєте за бренд, а отримуєте високу якість за розумні гроші.

 • Наявність На складі більшості позицій з нашого асортименту.

Зробивши замовлення сьогодні, вже через пару днів ви отримаєте меблі з доставкою додому. Вам не доведеться перебувати в томливому очікуванні довгі тижні.

 • Більше 15 років на меблевому ринку.

«Odome» -найбільший російський виробник меблів на сьогоднішній день, представлений в 4-х регіонах Росії. Більше 90% клієнтів рекомендують нас друзям і повертаються знову.

Постпродажне обслуговування та надання гарантії – ще дві безперечні переваги співпраці з компанією «Odome».

ПОВЕРНУТИСЯ ДО СПИСКУ СТАТЕЙ

Back to Top